Plener

Plener - etymologia słowa i ogólny opis

Fotografia - Plener

Należało by chyba zacząć od wyjaśnienia samego pojęcia pleneru, więc spróbujmy. Słowo "plener" pochodzi z języka francuskiego "en plein air" co bezpośrednio można przetłumaczyć jako "na zewnątrz", "pod gołym niebem", "na dworze", "na powietrzu".

Więcej: Plener - etymologia słowa i ogólny opis

 

Plener ślubny

Fotografia - Plener

Na zdjęcia ślubne w plenerze ostatnimi laty decyduje się coraz więcej Par Młodych. Młodzi energiczni ludzie tworzą niezapomniane kreacje, otwierają się i chcą pokazać to co kochają. A każdy poza Nowo upieczoną Żoną czy Mężem ma przecież inne rzeczy, które kocha. Jedni nie mogą żyć bez morza, inni bez gór, niektórzy nie rozstają się z rowerem, jeszcze inni kochają zwierzęta. Każda dodatkowa "pasja" jest warta pokazania na plenerowym tle.

Więcej: Plener ślubny

 

Warunki dobrego pleneru

Fotografia - Plener

Często, gdy mowa o terminie i miejscu pleneru moi klienci martwią się na zapas: czy będzie świecić słońce, czy będzie padał deszcz, a może będzie zbyt zimno. Ogólnie boją się strasznie, że sesja się nie uda ze względu na złą pogodę. Ja wtedy zawsze im powtarzam, że najważniejsze jest podejście i pomysł. Wtedy plener niezależnie od miejsca i pogody może być wspaniały. Oczywiście trudne miejsca i warunki pogodowe są wyzwaniem, ale później - oglądając udane zdjęcia z ekstremalnego pleneru satysfakcja będzieodwrotnie proporcjonalna do pokonanych trudności.

Więcej: Warunki dobrego pleneru